GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Hänkelvas 14099090
*
nr 1409 9090
Hänkelvas
1940-tal, keramik. Höjd: 30 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:30:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/7 19:31:49
1
150 kr
31/7 21:41:25
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänkelvas keramik
-
5198 Hänkelvas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48
*
Hänkelvas
nr 1409 9090
Hänkelvas
1940-tal, keramik. Höjd: 30 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/7 19:31:49 | 1 | 150 kr |
31/7 21:41:25 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänkelvas keramik
-
5198 Hänkelvas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48